Czyżby akumlator kończył żywot ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mmmad
    Classic
    • 2012
    • 33

    Czyżby akumlator kończył żywot ?

    Pozdrowienia dla piramida który dzis mnie otrąbił na Lubomirskiego :diabelski_usmiech
    Gasolina
  • pawelpap
    Ambiente
    • 2010
    • 182

    #2
    Czyżby akumlator kończył żywot ?

    Mam taki objaw... w nocy skoda stoi w garażu podziemnym, pali ok szybko... jak ostatnio postała na mrozie 8 godzin pod pracą , gdy odpalam nagrzeję świecę, przekręcam kluczyk do końca, jest takie chwilowe zakręcenie rozrusznikiem (?) ... sekunda przerwy (totalna cisza) i nagle dostaje kopa tzn odpala... i teraz pytanie czy taki objaw to aku do wymiany się zbiera? czy może pomyślałem że przy większych mrozach trzeba ze dwa razy grzać świece ? ... jest to mój pierwszy diesel i nie wiem jak to jest ... dziwne jest też to że wyjąłem akumulator aby nie mieć przygód jutro ... podłączyłem pod prostownik i widnieje żę jest niby naładowany .... ten tester na akumulatorze niby też pokazuje że naładowany... akumulator siedzi od nowości tzn o końca 2004 roku więc swoje już ma ale chciałbym jeszcze przez zimę przejeździć przynajmniej aby nie przepłacać

    Komentarz

    • abstinent
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 4842
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      możliwe że aku do wymiany, zresztą tyle lat :shock:

      Komentarz

      • krisoctav
        Rider
        • 2008
        • 417

        #4
        rozrusznik lub akumulator

        Komentarz

        • maciejek
          Rider
          • 2009
          • 446
          • Ford

          #5
          Osobiście obstawiam akumulator, stracił pojemność i nie ma siły przekręcić rozrusznikiem po 8 godzinach na mrozie
          !!NOWOŚĆ W OFERCIE LIQUI MOLY MOLYGEN 5W50!!
          Sklep VAGTECH
          Oficjalny dystrybutor olei Meguin
          Ul. Łopuszańska 53 (pn-pt - 9.00-17.00, sob - 10.00-13.00)
          02-232 Warszawa
          tel. 22 8462646, kom. 692312345, 694 679 252

          Komentarz

          • s1
            Ambiente
            • 2010
            • 185

            #6
            Chmm 5 lat na aku to jeszcze nie tragedia,zalezy jak uzytkowałes skode czy długie czy krotkie trasy,jesli krotkie moim zdaniem to aku moze juz padac ale jak kolega wczesniej wspomniał bardzo mozliwe ze to rozrusznik, ja regenerowałem 3 miechy temu(150zł)przy pierwszych nizszych temp miałem podobny objaw.

            Komentarz

            • Mechanic
              Drive
              • 2010
              • 40

              #7
              Podczas takich mrozów najbardziej prawdopodobne jest,że pada akumlator,to normalne tym bardziej jeżeli ma swoje lata. Spróbuj go naładować przed następnym wyjazdem,ale jeśli problem będzie się powtarzał,to musisz zainwestować w nowy.
              www.mechanic.pl - Najlepszy warsztat samochodowy w Warszawie !

              Komentarz

              • dwaoka
                Elegance
                • 2010
                • 927

                #8
                pawelpap, oczko w akumulatorze pokazuje stan tylko jednej celi, wiec to tylko takie pobiezne sprawdzenie...
                bkc+dsg

                Komentarz

                • pawelpap
                  Ambiente
                  • 2010
                  • 182

                  #9
                  po ładowaniu kręci aż miło ... jakieś 1,5 miesiąca temu po kupnie gdy dłubaliśmy przy skodzie jakieś 5 godzin i radyjko grało aku padł całkowicie... po naładowaniu chodziło ok przez te 1,5 miesiąca.. no nic co się odwlecze to nieuciecze ... mam tylko nadzieję że jeszcze ze 3 miesiące dam radę przeciągnąć to i ceny aku spadną

                  Komentarz

                  Pracuję...